wtorek, 2 lipca 2013

Zabawne, wierszowane historyjki :)Autor: Paweł Mazur, Magdalena Pagińska
Wydawnictwo: Pestka
Liczba stron: 56
Cena: 24,50 zł
Książka ta to drugi zbiór wierszyków wydawnictwa Pestka. Niestety nie czytaliśmy wcześniejszego tomiku, a więc musimy tą zaległość nadrobić :) W książce znajdziemy cztery historyjki o zwierzakach, czyli to co dzieciaki lubią najbardziej :) W przypadku mojego malucha, jeśli w treści występuje jakiekolwiek zwierzę, to treść czytana jest wielokrotnie, a obrazki oglądane do maksimum :) 
Pierwszą historią jest opowieść o dwóch sowach. Jedna jest bardzo mądra, czyta wiele książek, natomiast druga to uosobienie lenistwa. Ciekawym zabiegiem literackim jest brak morału na końcu bajeczki. Czytelnik sam musi wyciągnąć odpowiednie wnioski i wybrać prawidłową postawę bohatera. Podobnie jest w przypadku pozostałych historii. 
Następnie maluch spotka się z pudlem, który uwielbia strudel, natomiast jego pan nie cierpi tego przysmaku. Pozna także rybkę uwielbiającą kąpiel w wannie i wielbłąda, który na skutek garbienia, z dromadera zmienił się w baktriana :) 
Uwagę dziecka przykują świetne i nowoczesne ilustracje pozbawione niepotrzebnych ozdobników. Wystarczy parę figur geometrycznych by stworzyć odwzorowanie bohatera książki. 
Każda wierszowana historia jest błyskotliwa i momentami niesamowicie zaskakująca. Myślę, że ta pozycja literacka warta jest uwagi i bliższego poznania. Na korzyść przemawiają mądre i skłaniające do myślenia opowiastki i ciekawy efekt wizualny ( nietypowe ilustracje). 


1 komentarz:

Copyright © 2016 To co kobieta lubi najbardziej... , Blogger