poniedziałek, 15 lipca 2013

Woda czysta jak łza.

W mojej miejscowości jakość wody jest po prostu tragiczna. Bardzo często jestem skazana na wymianę czajnika, gdyż po zaglądnięciu do jego wnętrza wyrzucam go z dala od kuchni... tyle w nim kamienia. Kiedy otrzymałam dzbanek Dafi, ciekawa byłam efektów o których mówi producent.

ATRI 2,4 l INDYKATOR CYFROWY

Od producenta:
Filtr z elektronicznym indykatorem zapobiega powstaniu kamienia w sprzętach typu AGD

Filtr dzbankowy ATRI o pojemności całkowitej 2,5 l. (pojemności wody przefiltrowanej ok.1,3 l.) z elektronicznym wskaźnikiem wymiany wkładu jest doskonałym sposobem otrzymywania czystej wody, pozbawionej chloru, metali ciężkich (np. ołów , miedź) i in. szkodliwych substancji. Wystarczy nalać wodę z kranu do dzbanka i odczekać  kilka minut, aż woda się przefiltruje.

Dzięki filtrowi dzbankowemu DAFI woda dostarczana do Twojego gospodarstwa domowego będzie doskonale nadawać się nie tylko do gorących i zimnych napojów (herbat, kompotów) , ale również do przygotowania  posiłków dla całej rodziny (szczególnie mlek i kasz dla małych dzieci) kostek lodu, itp.

Stosując system filtrowania wody DAFI zapobiegasz tworzeniu się kamienia kotłowego  w urządzeniach AGD takich jak czajnik czy żelazko.

Integralnym elementem każdego dzbanka jest wkład filtrujący. To właśnie zawarta w nim odpowiednio dobrana i systematycznie kontrolowana mieszanka filtrująca znacznie redukuje twardość wody, zawartość żelaza, metali ciężkich, związków chloru oraz innych substancji niekorzystnie wpływających na nasze zdrowie oraz smak, zapach i barwę wody. Zawarte wewnątrz wkładu węgiel jest impregnowany srebrem, które ma właściwości antybakteryjne i zapobiega rozwojowi bakterii w filtrze przez okres 30 dni.

NALEŻY PAMIĘTAĆ O WYMIANIE WKŁADU FILTRUJĄCEGO CO JEDEN MIESIĄC LUB
PO PRZEFILTROWANIU 100- 150L (w zależności od jakości wody w danym rejonie).

Elektroniczny wskaźnik wymiany wkładu za pomocą cyfrowego wyświetlacza wskazuje ilość napełnień dzbanka wodą. 

Systemy filtrujące marki DAFI posiadają:

ATEST PZH

POZYTYWNĄ OPINIĘ INSTYTUTU MATKI I DZIECKA 

NIEMIECKI CERTYFIKAT LGA

Cena: 36 zł do kupienia (tutaj)
Moja opinia:
Taki dzbanek będzie wyglądał naprawdę elegancko w każdej kuchni. Dostępne są różne warianty kolorystyczne, a więc nawet wymagająca gospodyni znajdzie coś dla siebie.
Dzbanek nawet napełniony do granic, nie jest ciężki, a solidna rączka i otwierany ,,dziubek,, pozwoli na precyzyjne przelanie wody (w moim przypadku do czajnika).
Wskaźnik nie da Nam zapomnieć o konieczności wymiany filtra :) Ogólnie nie ma nic skomplikowanego w obsłudze, trzeba tylko pamiętać o wymianie wspomnianego filtra po przefiltrowaniu odpowiedniej ilości wody. Co zauważyłam ? Że w czajniku nie ma wreszcie kamienia, a ja już nie boję się zaglądać do jego wnętrza :) Woda zdecydowanie szybciej się zagotowuje ( w tym przypadku moje zdziwienie było bezcenne :))W dodatku herbatka i kawa... nabrały całkiem innego, lepszego smaku. 
Obawy co do jakości pitej wody zniknęły i już nigdy nie rozstanę się z tym jakże przydatnym dzbanuszkiem. Planuję zakupić jeszcze inną wersję kolorystyczną. Ot, aby ładnie się prezentowały :)

Zdecydowanie polecam i zapraszam do zaglądania na stronę Dafi (tutaj) i na FB (tutaj) 

4 komentarze:

 1. bardzo fajny jest ten dzbanek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. fajny ten dzbanuszek ja mam trochę większy

  OdpowiedzUsuń
 3. miałam kiedyś dzbanek od Dafi, ale obecnie nie używam tego typu produktów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Milion razy już zastanawiałam się nad takim zakupem i coraz mocniej dociera do mnie, że chyba nie ma na co czekać.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 To co kobieta lubi najbardziej... , Blogger