niedziela, 14 lipca 2013

Niezwykła soda.Autor: Alessandra Moro Buronzo
Tłumacz: Emilia Zwoniarska
Wydawnictwo: BIOBOOKS
Liczba stron: 112
Oprawa: miękka
Cena: 19,99 zł

Sodę wielbiły już Nasze babcie. Sama pamiętam jak moja używała jej w domu bardzo często. A to do pieczenia, a to do wyczyszczenia sztućców itp. Książka ta, to takie podsumowanie i zbiór wszystkich porad, o których wiele z Nas nie miało do tej pory pojęcia. Dzięki temu białemu proszkowi Nasze domostwo może lśnić czystością i to bez konieczności wydawania pieniędzy na drogie detergenty. Saszetka sody kosztuje niewiele, a zdziała po prostu cuda. Wyczyści przypalone garnki, odświeży popielniczki, zadba o zdrowie (np. w przypadku nadkwasoty) i pomoże Nam w wielu innych sytuacjach. Jakich ? Dowiecie się z treści książki...Oczywiście w pozycji tej, nie zabrakło ogólnego zarysu tematu, czyli czym jest soda, dlaczego warto jej używać oraz jaki etap musi przejść by trafić na sklepowe półki. Potem zostaniecie zasypane przydatnymi, a czasem i niezwykłymi poradami jak i do czego używać sody. W rameczkach zamieszczone zostały najważniejsze informacje oznaczone jako ,,Uwaga,, . Nie zabrakło faktów i mitów odnośnie tego białego proszku :) Czy tak naprawdę soda jest słona ? Czy jest łatwopalna lub toksyczna ? Wszystkiego się dowiecie i ten produkt nie będzie już dla Was wielką niewiadomą :) 
Niebyła by to książka dla Pań, gdyby nie zawierała przepisów na smakowitości :) Na końcu tomiku znalazło się miejsce dla dwunastu przepisów z zastosowaniem sody. Ja wykorzystałam ten na ciasto bananowe i ciasteczka owsiane :) 
Czego brakuje mi w książce ? Elementów graficznych (rysunków, wykresów, tabelek). Może to dlatego, iż jestem wzrokowcem i takie książkowe dodatki są w moim przypadku mile widziane. 
Aktualnie soda nie ma dla mnie żadnych tajemnic :) 

Zapoznajcie się z pozostałymi Bio poradnikami na stronie wydawnictwa (tutaj) i na FB (tutaj) W końcu życie z naturą to w dzisiejszych czasach priorytet. 

2 komentarze:

  1. Ciekawa książka, takie praktyczne porady z wykorzystaniem sody - babcie znały je od lat tylko zapomniało się o tym. Teraz mamy gotowe chemiczne produkty do sprzątania, prania, odplamiania itp. A czasem warto wykorzystać sodę jako wszechstronny środek do różnych potrzeb ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobrze, że ktoś wreszcie wpadł na pomysł, by te wszystkie sposoby zebrać w jednym miejscu. Super książka.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 To co kobieta lubi najbardziej... , Blogger