piątek, 19 lipca 2013

Legenda o smoku...

Autor: Wanda Chotomska
Ilustrował: Edward Lutczyn
Wydawnictwo: Babaryba
Liczba stron: 24
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Cena: 14,90 zł do kupienia (tutaj)Legendę o Smoku Wawelskim zna chyba każdy mieszkaniec miasta Krakowa i okolic :) Ta książeczka, napisana w formie wiersza i opatrzona wspaniałymi ilustracjami, jest nie lada gratką dla młodego czytelnika. Dodatkowo tekst został przetłumaczony na język angielski, a więc i obcokrajowiec ma możliwość poznania owej legendy. Nie będę Wam streszczała całej opowiastki, bo pewnie wiele z Was ją zna, a jeśli nie to biegiem do książek ! 
Na okładce książki, maluch znajdzie dwie kolorowanki i możliwość wklejenia własnego zdjęcia. Osobiście nie popieram takich dodatków, ponieważ w przyszłości dziecko może po prostu zacząć mazać po każdej książce. Jednak pod moją kontrolą takie sytuacje są w moim domu obce :) 
Do kunsztu pisarskiego autorki nie muszę Was zachęcać. Z pewnością znacie wiele jej wspaniałych bajek i wierszy. Ta pozycja literacka od wydawnictwa Babaryba jest takim odświeżeniem znanej, ale i lubianej historii o żarłocznym smoku, dzielnym Dratewce i mądrym królu Kraku. 
Dzieci będą zachwycone :)

5 komentarzy:

  1. fajna książeczka, ilustracje powalają :) no i są z dowcipem

    OdpowiedzUsuń
  2. U Nas w pierwszej kolejności kolorowanki zostały pokolorowane ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ilustracje Lutczyna są śliczne, ma bardzo charakterystyczny styl...

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 To co kobieta lubi najbardziej... , Blogger