niedziela, 1 września 2013

Pozytywka- wspomnienia z dzieciństwa.

Pamiętam, że gdy byłam małym szkrabem od babci na urodziny dostałam pozytywkę. Była to baletnica, ubrana w różową suknię. Wokół niej tańczyły motylki, a na podstawce widniały wizerunki leśnych zwierzątek. Niestety pozytywka zaginęła, lecz jej obraz mam do dziś przed oczami. Jakież było moje zadowolenie, gdy po kontakcie mailowym ze Światem Pozytywek, dowiedziałam się że otrzymam jedną sztukę tak cudnej zabawki. Nie mogłam zdecydować się co do wyboru konkretnego egzemplarza, więc firma podjęła decyzję za mnie. I trafiła nie tylko w moje gusta, ale także i córki, która nigdy nie miała czegoś podobnego. Obecnie pozytywki nie są znane dzieciom, sama widziałam jak Elwira otwiera szeroko oczyska, obserwuje co to takiego. Cieszę się, że  Świat Pozytywek kultywuje tradycję ,daje Nam możliwość zakupu tak nietypowej rzeczy w XXI wieku. Pozytywka może stać się także niebanalnym prezentem... Gdy otrzymałam pudełeczko, z zadowoleniem oraz z  niemałą ciekawością rozerwałam wraz z córką ozdobny papier i zaczęłyśmy podziwiać mały skarb... 


Karuzela drewniana z konikami niebieska


Karuzela kręci się do melodii ,,Dixieland,, i mierzy 130 mm. wysokości. Wykonana z drewna, bajecznie kolorowa. Imituje prawdziwe karuzele, które można spotkać w lunaparkach. Wierzcie mi, nigdy na takiej nie jeździłam :) Córka od razu po otwarciu pudełka zabrała pozytywkę do swojego pokoju i ustawiła na stoliczku. Kiedy idzie spać, nakręca ją i kładzie się grzecznie do łóżka. Z zadowoleniem , szerokim uśmiechem na buźce, podgląda kręcące się w wolnym tempie koniki, które również uwielbia. Pozytywka została wykonana bardzo starannie, jest bezpieczna dla dzieciaków bo nie posiada ostrych kantów, czy też małych elementów, które mogłyby zostać połknięte. W tym momencie jest to ulubiony element dekoracyjny pokoju córki. Ze swym nowym nabytkiem obchodzi się bardzo delikatnie by nie oderwać koników, czy zepsuć mechanizmu. Cieszę się z tego, że córka dostrzegła piękno tak niepozornej rzeczy. W końcu nie każda dziewczynka musi ,,żyć,, tylko lalkami... Niech dzieci poznają czym są prawdziwe zabawki drewniane, niech popatrzą choć przez chwilę na misternie wykonaną pozytywkę. W końcu na taką rzecz dawnymi czasy mogli sobie pozwolić tylko ci najbogatsi... Dziś wystarczy wrzucić wybrane cudo od Świata Pozytywek do wirtualnego koszyczka i gotowe. Cena za taką karuzelę wynosi 59, 90 zł. W dodatku w paczuszce znalazłyśmy kopertę z miłą karteczką i kuponem rabatowym... Uwielbiam takie podejście firmy do klienta czy blogera. 


Zachęcam do zaglądania na stronę firmy (tutaj), w poszukiwaniu oryginalnych prezentów jakimi są właśnie pozytywki. Na ślub, chrzciny, urodziny, imieniny idealne :) ! Facebook (klik)
Firma pisze o sobie:
Ponad 400 rodzajów pozytywek to bez wątpienia największy wybór w Polsce. Większośc z nich była niedostępna do tej pory na naszym rynku, dlatego cieszymy się mogąc przedstawić je Państwu niejako na nowo.Pozytywka to prezent na każdą okazję, niezależnie od wieku, wielkości portfela czy szerokości geograficznej.Pozytywki drewniane i z polystonu, nakręcane i na baterię, duże i małe. Pozytywki jubilerskie, karuzele, szkatułki, kule wodne, miniaturowe instrumenty muzyczne i wiele innych.Świat Pozytywek powstał w 2012 roku. Wszystkie nasze produkty dostępne są od ręki i staramy się dostarczyć je do Państwa w 24 godziny.Innowacyjna koncepcja łączy sklep internetowy z salonem stacjonarnym i wieloma punktami shop-in-shop.

P.S Przepraszam za mój filmik do góry nogami, ale dopiero się uczę i wykrzesuję resztki sił z aparatu :) Firmie bardzo dziękuję za okazane zaufanie !  

6 komentarzy:

Copyright © 2016 To co kobieta lubi najbardziej... , Blogger