poniedziałek, 20 stycznia 2014

Jeśli lubisz Sudoku, polubisz też Kakuro.

Jeśli nudzicie się zimowymi wieczorami możecie sięgnąć po kolejną grę od Akademii Umysłu. To taka zaawansowana wersja Sudoku :)
NIEZWYKŁE KAKUROCena: za cały zestaw Gry Świata zapłacimy 99 zł, tylko za Kakuro 29.90 zł (tutaj)
Moja opinia:
Kakuro to numeryczna krzyżówka. Jest odrobinę trudniejsza od Sudoku, ponieważ trzeba wpisywać cyfry od 1 do 9 tak, aby zsumowały się do określonej liczby w danej kolumnie i wierszu. Oczywiście wprowadzono pewne utrudnienia np. w jednej kolumnie nie mogą się powtarzać takie same cyfry. Myślę, że każdy miłośnik Sudoku poradzi sobie z rozwiązywaniem Kakuro. 
Co znajdziemy na płycie od Akademii Umysłu ? Aż 10 000 gotowych plansz Kakuro do rozwiązywania, oraz miliony tych które same stworzymy. Program jest jak zwykle prosty w obsłudze, z przyjemną dla oka grafiką. Możliwości... mnóstwo! 10 rodzajów Kakuro, wybór lub losowanie plansz, wiele poziomów trudności, funkcja "ołówka", gra na czas, obsługa wielu graczy, statystki, zapisywanie postępów, drukowanie plansz, wysyłanie ich do znajomych mailem, no i to o czym już wspominałam, czyli możliwość tworzenia własnych łamigłówek.Jeśli chodzi o ustawienia to do dyspozycji mamy: wyświetlanie podpowiedzi, podświetlanie złych rozwiązań, cofanie i powtarzanie ruchów, sprawdzanie, automatyczne rozwiązywanie, internetowa aktualizacja. 


Od programu nie wymagam niczego więcej, jestem w pełni usatysfakcjonowana :) Brakuje mi tylko czasu na swoje przyjemności, ale staram się wykroić chociaż 15 minut dziennie na umysłowe rozrywki. Takie było moje noworoczne postanowienie, które wypełniam skrupulatnie. Wy również możecie zdecydować się na jego złożenie, a decyzja zostanie "osłodzona" czymś szczególnym. Wystarczy wejść na stronę www.akademia-umyslu.pl i skorzystać z miłej niespodzianki jaką oferuje nam firma (nie zdradzę co to takiego :)). Warto zadbać o kondycję nie tylko ciała, ale również i umysłu. 

http://www.akademia-umyslu.pl/

Po więcej informacji odsyłam na stronę Akademii Umysłu tutaj i na Facebook tutaj.
P.S Na skorzystanie z niespodzianki macie czas do 2 lutego !!! 

2 komentarze:

Copyright © 2016 To co kobieta lubi najbardziej... , Blogger