piątek, 8 listopada 2013

Ta masa plastyczna jest niesamowita !

Na spotkaniu blogerek zostałam obdarowana fantastycznym zestawem Ciasto- Plasto. Należą się wam wyjaśnienia co to takiego i z czym to się "je" :)

Ciasto- Plasto to super miękka masa plastyczna. Nie brudzi, jest bezpieczna dla dzieci, odbija się jak piłka. Wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Amos, słynącej z niezawodnego kleju w sztyfcie, jest KW Trade, działająca nieprzerwanie od 1990 roku. A teraz poznajcie niesamowitą masę z której można wyczarować chyba wszystko :) Od producenta:


Cena za powyższy zestaw: ok. 40 zł
Moja opinia:
Niestety nie zostałam obdarzona naturą plastyka i nie potrafię stworzyć figurek takich, jakie widnieją na obrazkach w instrukcji. Na szczęście coś wspólnie z córką zdziałałyśmy, a nawet przygotowałyśmy na święta drobiazgi do powieszenia na choince. To według córki statek na morzu :)


Świątecznie...


Na niektórych figurkach znajdują się brokatowe zdobienia. Wykonane zostały specjalnym klejem o którym opowiem wam innym razem.
Masa plastyczna Ciasto - Plasto formuje się wprost bajecznie. Nie trzeba jej siłą ugniatać, więc z lepieniem modeli poradzą sobie mniejsze dzieci ( od 4 lat). Masa nie brudzi rąk, ubrań czy też mebli, nie wgniata się w dywan co nie omieszkały sprawdzić moje dzieci. Nie zawiera glutenu, jest nietoksyczna. Rozciąga się naprawdę imponująco:) Kolorki są żywe, zachęcające do zabawy. 


Gdy kuleczka wykonana z Ciasto - Plasto zaczęła zwinnie odbijać się od podłogi, nawet mąż spojrzał na masę z zaciekawieniem :) Jest tak leciutka jak puch, żadna modelina jej nie dorówna. Wykonane figurki zostawiałyśmy na noc by rankiem móc je wziąć do rąk bez obaw o skruszenie czy też jakiekolwiek zniszczenie. Masę nie trzeba suszyć, wypiekać, co jest naprawdę potężną zaletą. Pamiętam jak byłam mała, tworzyłam aniołki z masy solnej które niestety trzeba było wrzucać na blachę do wyschnięcia. A to się spaliły, a to skruszyły, oj było z tym dużo problemów. Jak przystało na zabawkę XXI wieku Ciasto - Plato zachwyca faktycznymi obietnicami producenta i daje możliwość zapewnienia dziecku wielu godzin przedniej zabawy. Jedynym minusem dla mnie jest zbyt szybkie mieszanie się kolorów Ciasto - Plasto. A jak się pewnie domyślacie, po połączeniu powstają inne barwy jak w tradycyjnych plakatówkach :) Masę którą nie wykorzystujemy w danym momencie, wkładamy do plastikowego, zamykanego pojemniczka by użyć ją w późniejszym czasie. Z produktu jestem ja jak i moje dzieci bardzo zadowolona i myślę, że paczuszka takiej masy będzie znakomitym prezentem na zbliżające się Mikołajki :) Uwaga zabawka wciąga na całego i ani się nie obejrzycie, a zleci wam cały wieczór na tworzeniu różnych cudów.

Po więcej informacji sięgnijcie tutaj. Polubcie też profil Ciasto - Plasto na FB
Co myślicie o takiej masie ? Warto ją kupić ?

2 komentarze:

Copyright © 2016 To co kobieta lubi najbardziej... , Blogger