poniedziałek, 11 listopada 2013

Do łask powracają zabawki drewniane.

Nie wiem jak wy, ale ja nie miałam przyjemności bawienia się w dzieciństwie zabawkami wykonanymi z drewna. Obecnie moda na nie powraca i dziś chciałam wam zaprezentować dwie ciekawe zabaweczki z tego właśnie materiału. Otrzymałam je od sklepu maxizabawa.pl sponsora wrześniowego spotkania.

O firmie:
Ideą działania naszej firmy, a zarazem jej celem jest dostarczenie dzieciom takich zabawek drewnianych, aby nie tylko bawiły ale i uczyły, aby przyczyniały się do rozwoju umiejętności dziecka w każdym zakresie zgodnie z jego naturalnymi predyspozycjami, aby pozwalały pobudzać wyobraźnię dziecka i umożliwiały odkrywać na nowo otaczającą ich rzeczywistość, aby sprawiały, że każdy dzień dla dziecka będzie nową przygodą w magicznym świecie zabawek drewnianych. W sklepie internetowym maxizabawa.pl znajdą Państwo szeroki asortyment zabawek i akcesoriów drewnianych dla niemowląt oraz dzieci w każdym wieku. Wszystkie zabawki wyprodukowane są z najwyższej jakości materiałów, odpowiadają europejskim normom bezpieczeństwa i posiadają certyfikat CE. Każdego dnia pracujemy nad tym, aby w sklepie internetowym maxizabawa.pl każdy mógł znaleźć w ofercie to, czego szuka, a zostało wyczarowane z drewna. Dlatego nieustannie poszukujemy nowych, bezpiecznych, ekologicznych zabawek. Jesteśmy w związku z tym otwarci na Państwa pytania, propozycje, uwagi dotyczące asortymentu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, a każdą sugestię, przeanalizujemy.

Może najpierw coś dla prawdziwych facetów :)

Dwustronna przebijanka. Trójkąt, goki
Cena: 38.50 zł do kupienia tutaj
Zabawka dla dzieci od 2 lat
Wymiary: 17 x 15,5 x 8cm
Moja opinia:
I facet oczarowany :) Oczywiście szczególnie ten najmniejszy który chce robić zawsze to co tato ;) Przybijać, pukać i stukać w każdy milimetr na każdej powierzchni tak wyglądają codzienne zadania mojego smyka. Przebijanka niejako pozwala mu wyładować swe negatywne emocje, utożsamić się z dorosłym i oczywiście nabyć wprawy w przyszłej pracy (czyt. pomocy żonie :)). Przebijanka jest dwustronna, czyli by maluch po skończeniu wbijania wszystkich palików mógł ponownie przystąpić do dzieła, wystarczy odwrócić zabawkę. Dzięki stabilnym nóżkom stoi pewnie na podłodze, czy też na każdej twardszej powierzchni. Młotek jest również drewniany i nie wyślizguje się z małych rączek. Problem następuje w momencie większego gniewu synka, który wtedy robi negatywny użytek z tej części zabawki. Ale mama go ujarzmi :) 

Druga zabawka należy do grupy logicznych i skierowana jest dla dzieci starszych.

Mała tablica do sortowania kolorów, 12 tabliczek 'cause


Tył


12 tabliczek - wzorów


A tutaj ułożony wzór na tablicy. Nie ukrywam, łatwo nie było :)


Cena: 36 zł do kupienia tutaj
Zabawka dla dzieci od lat 5,6
Wymiary: 24,5 x 18 cm
Moja opinia:
Wiecie, niby wszystko wydaje się banalne lecz w praniu okazuje się zupełnie co innego. Na początku córce było ogromnie ciężko opanować zasady. Nie wiedziała gdzie ma przełożyć dany kolor i ciągle przybiegała do mnie po poradę. W końcu usiadłam przy niej i powoli wszystko wytłumaczyłam. Że musi spokojnie zastanowić się gdzie umieścić dany krążek, że trzeba wykorzystywać puste miejsca po bokach i w środku. Po paru próbach wreszcie zrozumiała, ale i tak wspólnie sortowałyśmy. Zabawka uczy z pewnością logicznego myślenia i wymaga uruchomienia potężnej dawki anielskiej cierpliwości. Jeśli chodzi o wykonanie, to przydałaby się szersza, a co za tym idzie stabilniejsza podstawka. 

Ogólnie jesteśmy z podarków bardzo zadowoleni i chyba zakupimy większą ilość drewnianych zabawek. Są bezpieczne dla dzieci, a przy tym bardzo ładne :) Te od maxizabawa.pl mają zaokrąglone kształty (w miarę możliwości). Zachęcam gorąco do zaglądania na ich stronę (klik) i polubienia profilu na Facebooku(klik)

6 komentarzy:

  1. świetne są drewniane zabawki mój synek lubi swój drewnany samochów

    OdpowiedzUsuń
  2. fajne moja bratanica napewno by była zachwycona

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten sorter jest świetny. No dobra, przebijanka też!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 To co kobieta lubi najbardziej... , Blogger