wtorek, 28 kwietnia 2015

Sorbet Frupp.

Jeśli wasze dzieci proszą o coś orzeźwiającego w upalne dni, stwórzcie wspólnymi siłami przepyszny, owocowy sorbet Frupp.


Do przygotowania sorbetu, potrzebujemy m.in. odpowiedniej formy oraz dwa batoniki Frupp. Wszystko dostarczyła nam firma Celiko, więc od razu mogliśmy przystąpić do dzieła.


My musimy tylko zaopatrzyć się w 70 ml wody. Ja i dzieciaki, do stworzenia sorbetu, przeznaczyliśmy wodę mineralną, ale taka zwykła, przegotowana, też może być. 
Jak wykonać pyszny sorbet? To proste! 
Łamiemy na mniejsze kawałki dwa batoniki Frupp - u nas malinowe. 


Wrzucamy je do szklanki z wodą, dokładnie mieszamy do powstania jednolitej masy. Muszę przyznać, że rozpuszczone batoniki, wyglądają jak dżemik :)


Owocową masę, przelewamy do formy, którą zabezpieczamy zamknięciem z patyczkiem. 


Teraz należy uzbroić się w cierpliwość, co dla dzieci będzie bardzo trudne. Foremkę wkładamy do zamrażalnika na cztery godziny. Po upływie wyznaczonego czasu, by wyciągnąć sorbet z opakowania, należy włożyć formę do kubeczka z gorąca wodą na 30 - 40 sekund. Trzymamy za patyczek! Następnie delikatnie, wysuwamy naszą pyszność z foremki. Teraz możemy rozkoszować się smakiem prawdziwego, mocno owocowego i orzeźwiającego sorbetu.


Przygotowanie niniejszego smakołyku, to idealna okazja do wspólnej zabawy. Pociechy z pewnością poradzą sobie z wykonaniem sorbetu Frupp, nasza pomoc ograniczy się tylko do wyciągania go z formy. 
Taki sorbet jest o niebo zdrowszy od sklepowych, mega słodkich lodów. Orzeźwia, gasi pragnienie i smakuje chyba każdemu :) 

2 komentarze:

  1. Fajnie to wygląda.Do mnie pisali z propozycją przetestowania foremek jakieś dwa tygodnie temu i czekam na przesyłkę.

    OdpowiedzUsuń
  2. mam foremki więc muszę wypróbować ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 To co kobieta lubi najbardziej... , Blogger