piątek, 26 maja 2017

Jesteśmy Piękne!

Dziś Dzień Matki. Wspaniałe święto o którym powinniśmy pamiętać. Wszak to mama zawsze była, jest i będzie obok. Podziękujmy jej za trud włożony w nasze wychowanie. Nie musimy kupować drogich prezentów, chociaż moja ucieszyła się bardzo z zestawu kosmetyków ;) Czasem wystarczy zwykłe przytulenie. 

Bo to mama mnie dopinguje, motywuje i zachęca do działania. Mówi że jestem najmądrzejsza i najpiękniejsza. A my? Ciągle na coś narzekamy. Ja przykładowo nigdy nie powiedziałabym o sobie, że jestem piękna. Tak samo jak większość Polek. Potwierdzeniem niech będzie kampania, przeprowadzona przez markę Dove. Jesteśmy piękne - to hasło przewodnie.

 Zdjęcie użytkownika Dove.

Tylko 2 na 10 Polek czują się piękne i atrakcyjne. Marka Dove postanowiła to zmienić. W 2004 roku, do udziału w swej kampanii, nie zaprosiła tylko długonogich, zgrabnych piękności. Zamiast modelek pojawiły się zwyczajne kobiety. Z nadprogramowymi kilogramami, niskie, wysokie... Normalne dziewczyny! Cóż, obecnie na ekranach telewizorów, w gazetach, internecie, kreowany jest obraz idealnej kobiety. Mnie do takich miss baaardzo daleko. Kiedy oglądam te odpicowane dziewczyny, w lustrze widzę później obraz nędzy i rozpaczy. Mój poziom samooceny... Ech, lepiej nie wspominać. 

Marka Dove postanowiła pójść o krok dalej i przeprowadziła badanie wśród 10,500 osób. Wzięły w nim udział dziewczynki (10 - 17 lat) i kobiety (18 - 64 lat) z 13 krajów. Badanie to miało na celu sprawdzenie bardzo istotnego faktu. Bo nie dość, że my kobiety nie czujemy się piękne, to jednocześnie brak nam pewności siebie w wielu życiowych sytuacjach. Badanie Dove to potwierdza. Wyniki według mnie nie są zbyt pozytywne, ale wszystko może ulec zmianie.

Aż 7 na 10 kobiet przyznało, że odczuwa presję płynącą z mediów i reklamy, by wyglądać tak, jak dziewczyny ze szklanego ekranu. Większość kobiet biorących udział w badaniu uznało, że samoocena i wygląd ma ogromne znaczenie w codziennym życiu. Te posiadające niską samoocenę, mają ogromne problemy w komunikacji międzyludzkiej. Jesteśmy po prostu takimi szarymi myszkami. Niestety tylko 2 na 10 Polek czuje się piękne. Jednak aż 7 na 10 kobiet i 8 na 10 dziewcząt przyznaje, że dzięki pielęgnacji ich samoocena zdecydowanie rośnie. 

 Znalezione obrazy dla zapytania dove jesteśmy piękne

Zdaje sobie sprawę, że nie każda z nas ma czas na dbanie o siebie. Bierzemy szybki prysznic, byle jak wklepujemy balsam, wiążemy włosy w koński ogon i wyruszamy do pracy. Warto więc w pielęgnacji wykorzystywać kosmetyki, które zmotywują nas do ich częstszego, powolniejszego nakładania. Tutaj sprawdzą się produkty Dove. Już wielokrotnie przekonałam się, że ich kosmetyki są naprawdę skuteczne. Wszak wypielęgnowane czujemy się o niebo szczęśliwsze. 

W tym roku marka Dove kontynuuje kampanię społeczną. Pozwala nam zrozumieć, że w każdej kobiecie drzemie ukryte piękno. Hasło kampanii jest więc trafione idealnie. Jesteśmy Piękne - tak trudno to zaakceptować. Powinnyśmy jednak dać sobie szansę. Marka Dove zaskoczy was odpowiednim przygotowaniem kampanii społecznej, a także kosmetykami, które szybko podbiją wasze serca i pozostaną z wami na dłużej.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 To co kobieta lubi najbardziej... , Blogger