wtorek, 20 stycznia 2015

Lekki balsam do ciała, dla malucha i nie tylko !

Moje dzieci nie są wielkimi wrażliwcami, ale oczywiście zwracam uwagę na kosmetyki, które przeznaczam do pielęgnacji ich skóry. Ostatnimi czasy, zachwycamy się świetnym balsamem od Dermedic. Produkt należy do linii Emolient Linum Baby.
Od producenta:
Skład:
Waga: 205 g
Cena: ok. 25 zł
Moja opinia:
Balsam posiada przyjemną dla oka mamy i dziecka szatę graficzną, z wizerunkiem uroczej, bajkowej postaci. Zachęta do stosowania kosmetyku murowana ! Butla balsamu nie jest ciężka, a dozownik w postaci pompki, wydaje się być znakomitym pomysłem. Tak też jest w rzeczywistości. Jedno naciśnięcie aplikatora, uwalnia akuratną ilość produktu - bez zbędnego rozpryskiwania. Dodatkowo, pompkę zabezpieczono przeźroczystą zatyczką, co jest higieniczne i świadczące o wysokiej jakości kosmetyku, który kupujemy. 


Konsystencja balsamu jakoś bardziej przypomina mi mleczko. Zwał jak zwał, ponieważ kosmetyk mogę łatwo i szybko rozprowadzić na skórze dziecka. Nie każdy szkrab lubi takie zabiegi pielęgnacyjne, więc liczy się błyskawiczność w działaniu, bo niecierpliwość potrafi dać o sobie znać :) Balsam posiada delikatny, kremowy zapach, bardzo charakterystyczny dla kosmetyków przeznaczonych do skóry dziecka. Z pewnością nie jest zbyt silny, drażniący, idealnie pasuje do charakteru i przeznaczenia produktu. Z wchłaniania balsamu jestem zadowolona. Na ciele pozostawia ochronną warstewkę - nie klejącą, nie tłustą. Balsam dobrze nawilża nawet najbardziej suchą skórę. Sama pokusiłam się o jego użycie, przykładowo na łokciach i kolanach - miejscach ekstremalnych :) Byłam przeszczęśliwa, że dał sobie radę. Jeśli chodzi o delikatne ciało dziecka, to nie musicie obawiać się podrażnień. Balsam jest skuteczny, ale potrafi jednocześnie obchodzić się z testującym z największą troską. Można go używać nawet u dzieci od pierwszego miesiąca życia ! Likwiduje także istniejące uszkodzenia tkanki, jednocześnie nie dopuszczając do powstania nowych zmian skórnych. Chroni, koi, pielęgnuje. Kosmetyk należy do grupy wydajnych i plasujących się wśród produktów w rozsądnej cenie. Mogę go wam polecić z czystym sumieniem !

2 komentarze:

  1. słyszałam o nim dużo dobrego :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj przydało by sie nam bo wlipcu bobas do nas przyleci.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 To co kobieta lubi najbardziej... , Blogger