niedziela, 8 grudnia 2013

Emulsja z krokodylkiem ;)

Nie tylko kobiety wybierają ładne opakowania bo i dzieci lubią gdy coś się świeci, migocze, albo po prostu ciekawie wygląda. Tym razem zainteresowały się krokodylkiem widniejącym na butelce kosmetyku od Dermedic. Może dlatego z tak wielką chęcią podeszły do testów ;)Od producenta:
Sposób użycia:
Skład:
Pojemność: 200 ml
Cena:ok. 20 zł
Moja opinia:
Jak zawsze zacznę od wyglądu zewnętrznego. Butelka o niezbyt dla mnie kuszącej etykietce zachwyciła dzieciaki. To właśnie krokodyl umiejscowiony pod logiem firmowym stał się motywatorem do testów :) Gdy nadchodziła pora kąpieli maluchy z zapałem porywały kosmetyk i twierdziły, że będą używać tylko jego. W sumie troszkę się tą ich euforią zadziwiłam:) Butelka została wyposażona w dozownik typu press, jednak by "poprawnie" użyć zawartości, trzeba mierzyć odpowiednią ilość... nakrętkami. W związku z tym press jest zbędny, no bo i tak musimy odkręcać butelkę. Troszkę dziwna sytuacja nam się stworzyła, ale dzieci znajdą na wszystko radę. Nalewały emulsję do wody na oko pod moim czujnym wzrokiem ;) 


Emulsja jest bezbarwna i oleista. Nie pachnie i chwała na wysokości. Gdyby produkt zawierał dodatek perfum nie byłby już tak bezpieczny... 


Miałam już emolienty które pozostawiały osad na wannie. Paskudnie to wszystko wyglądało, ale Dermedic oszczędził mi nieprzyjemnych widoków. Emulsja nawet na skórze nie tworzy filmu tłustego czego można byłoby się spodziewać po oleistej fakturze. Spłukuje się z delikatnej skórki dziecka całkowicie, pozostawiając ją gładką w dotyku i odpowiednio nawilżoną. Łagodzi także swędzenie, redukuje proces ściągnięcia co jest częstym problemem w chłodne dni. Produkt przyśpiesza gojenie uszkodzonego naskórka, a wiadomo że gdy skóra swędzi pociechy ciężko zmusić do niedrapania. Emulsję można stosować do kąpieli już od pierwszego dnia życia dziecka. Trzeba tylko pamiętać o odpowiednim dawkowaniu, lecz wszystko dokładnie opisane zostało na etykiecie. Niestety jak większość emolientów również ten do tanich nie należy. Wydajny również nie jest, a to przez swą płynną konsystencję. Sądzę jednak, że na kosmetykach dla maluchów oszczędzać nie powinnyśmy. 

Po więcej informacji odsyłam na stronę Dermedic tutaj i na Facebook tutajStosujecie emolienty u dzieci ? 

6 komentarzy:

Copyright © 2016 To co kobieta lubi najbardziej... , Blogger