czwartek, 24 marca 2016

Czy Polki czują się piękne? - Wyniki raportu Dove.

Gdyby w tym momencie, ktoś zadał mi pytanie, bez najmniejszego znaczenia kto, na temat tego, czy czuje się piękną, atrakcyjną kobietą, z pewnością długo nie zwlekałabym z odpowiedzią. Głośno i wyraźnie wykrzyczałabym "nie". Identyczne zdanie o sobie ma aż dwie na dziesięć Polek, co po raz kolejny sprawdziła marka Dove

80% procent ankietowanych pań przyznaje, że uważa się za mniej atrakcyjne, niż ocenia je otoczenie. To smutne, jednak sama należę do tego grona. Nie potrafię spojrzeć na siebie przychylnym okiem, zawsze coś mi nie pasuje nie tylko w wyglądzie, ale zachowaniu... Znajomi czy rodzina nie narzekają, nie widzą tych moich często wyimaginowanych problemów. Staram się walczyć ze swoimi słabościami, powoli wychodzę na prostą. 


Jak widać na załączonej grafice, ogromne znaczenie ma uroda, aczkolwiek pewność siebie, chociaż umiejscowiona na ostatniej pozycji, ma też duży wpływ. Wiadomo, że z tą urodą można "dyskutować". Każdy z nas inaczej definiuje swój wygląd zewnętrzny, czy osoby z otoczenia. Dla jednych atrakcyjniejsze będą blondynki, inni wolą brunetki - proste i oczywiste, a tego zmienić nie potrafimy. 

Niemniej, na drugi "słupek" diagramu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Jeśli przestaniemy dbać o siebie nie poczujemy się piękne! Ja rozumiem ten brak czasu, a nawet chęci do codziennego wklepywania w skórę poszczególnych kosmetyków. Jednak dobór odpowiednich dla siebie produktów pielęgnacyjnych, pomoże poczuć się atrakcyjną kobietą w każdym wieku.No więc moje drogie panie, od dziś myślimy o sobie jak najlepiej. Uśmiechamy się szeroko, sięgamy po wybrane z oferty marki Dove kosmetyki, a następnie działamy! Oczywiście nie popadajmy w przesadę, bądźmy wzorem dla innych, mniej pewnych siebie kobiet. Dove po raz kolejny zwróciło uwagę na ważny problem naszego babskiego społeczeństwa, więc warto zmienić te przykre statystyki na plus. Trzymam kciuki za was i oczywiście za siebie - by nie brakło mi sił do walki ze słabościami.

3 komentarze:

 1. ja bardzo lubię produkty Dove, bo faktycznie większość stworzona jest z myślą o kobietach i ich wymaganiach :)

  zaczarowana-oczarowana.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Ja też, szczególnie balsamy i żele pod prysznic ;)

   Usuń

Copyright © 2016 To co kobieta lubi najbardziej... , Blogger