poniedziałek, 13 maja 2013

Kim jesteś Sebastianie ?


Autor: Halina Olczak- Moraczewska
Wydawnictwo: TELEBIT
Liczba stron: 263

Streszczenie: Sebastian jest chłopcem, który ma wszystko co do szczęścia potrzeba każdemu nastolatkowi. Mieszka w luksusowym domu, posiada kochającą rodzinę. Podoba się także dziewczynom...
Ten poukładany świat nastolatka burzy pojawienie się w domu dwójki osób... Surowej kobiety i chłopca o rok starszego od Sebastiana. Rodzicie z zadziwiającą troską traktują nowo przybyłego Jaśka. Nie zauważają także kradzieży jakich dokonuje kobieta, matka chłopca. Pewnego dnia Sebastian odkrywa, że jest związany w pewien sposób z tą niezwykłą parą.... Co zrobić jednak kiedy w zupełności nie darzy się sympatią nowych domowników ? Jakie sekrety skrywa Jasiek ?

Opinia: Książkę przeczytałam jednym tchem, w jeden wieczór :) Autorka znakomicie potęguje napięcie, sprawia że historię Sebastiana i wątek poboczny Anety czyta się z wielką przyjemnością. Książka posiada formę dziennika. Dzięki temu możemy całkowicie utożsamiać się z bohaterami i przeżywać wspólnie zawirowania losu. Mimo tego, że całość jest dość przewidywalna ( od razu skojarzyłam fakt, że pewnie Jaśka i Sebastiana łączą więzy rodzinne) to dla młodych czytelników, taka książka będzie idealnym czytadłem. Poruszane są w niej problemy pierwszej miłości, niezrozumienia wśród dorosłych i oczywiście bunt przeciwko wszystkim i wszystkiemu... Jeśli macie jakieś namiary na inne książki tej autorki napiszcie w komentarzach :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 To co kobieta lubi najbardziej... , Blogger