wtorek, 24 grudnia 2013

Przyda się chwila wytchnienia.

Tak, wiem iż jesteście teraz okrutnie zabiegane, ale mam nadzieję że rzucicie okiem na mój wpisik dotyczący herbaty. Mowa o gatunku Matcha, najbardziej ekskluzywnej herbacie na świecie. Ja miałam możliwość zakosztować tego cuda dzięki firmie Organic Matcha jednego z 10 certyfikowanych producentów na świecie.

http://organicmatcha.pl

Od producenta:
Matcha, w swojej najlepszej postaci czyli zielonkawego proszku uzyskiwana jest wyłącznie z liści Tencha. Jest używana w oryginalnej japońskiej ceremonii picia herbaty.  Jest tylko 10 certyfikowanych producentów na świecie, którzy wytwarzają najwyższej jakości herbatę Matcha. Całkowita produkcja ograniczona jest do 1000 ton rocznie. Z tego też powodu Matcha uważana jest za najbardziej ekskluzywną i najwyższej jakości herbatę. Cudowna Matcha uzyskiwana jest z najdelikatniejszych i najlepszych liści Tencha . Zielony proszek uzyskuje się w granitowo kamiennych młynkach. Sposób przygotowania matcha został opracowany w IX wieku. Mnisi buddyjscy (Chang Buddyzm, który później rozwinął się w Zen buddyzm) produkowali leki na bazie tej ‘herbaty. Jak to zwykle bywało w tradycyjnej medycynie Wschodu, Buddyści  suszyli liście herbaty, mielili je na drobny proszek. Następnie dolewano do niego ciepłej wody i mieszano łodygą bambusa. Herbata wytwarzana była w ten sam sposób jak inne zioła lecznicze w buddyjskich klasztorach i w dużym stopniu tam też spożywana.


Sposób przygotowania:
• Zagotuj wodę • Pozwól ostygnąć wodzie do 80°C (np. otwórz czajnik i poczekaj 10 minut lub przelej gorącą wodę z naczynia do naczynia 4-5 razy – woda traci 5-6° C przy każdym przelaniu). • Wsyp około 0,5 łyżeczki Matchy do czarki • Dodaj 80ml gorącej (80°C) wody • Zamieszaj herbatę miotełką aż do uzyskania delikatnej pianki. Przygotowanie filiżanki herbaty Matcha zajmie około 15 sekund.
Jeśli nie masz miotełki, dodaj odrobinę wody do Matchy, żeby zrobić gęstą gładką zawiesinę, a później dodaj resztę wody. Tutaj filmik instruktażowy. 

Właściwości:
- zawiera wiele witamin i składników mineralnych
- wspomaga odchudzanie, przyspiesza metabolizm oraz spalanie tłuszczu
- ma działanie przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne
- spowalnia starzenie
- zapobiega rakowi
- obniża poziom "złego" cholesterolu
- pomaga zapobiegać zawałom serca
- obniża ciśnienie
- ma działanie detoksykacyjne, usuwa toksyny z organizmu
- działa relaksująco na nasz organizm
- reguluje procesy trawienia
- dodaje energii, wzmacnia system odpornościowy
- posiada przeciwutleniacze, które usuwają wolne rodniki

Pojemność: 30 g
Cena: 30 zł do kupienia tutaj
Moja opinia:
Uwielbiam zieloną herbatę. Ogólnie preferuję większość rodzai tego napoju,ale zielona przebija wszystko :) Matcha po odpowiednim zaparzeniu uzyskuje mętną, zielonkawą barwę. Nie powiem by była zbyt zachęcająca, ale każdy łyk naparu wynagradza wszystko. Herbata jest dosyć gorzkawa, ale zbrodnią według mnie byłoby dodanie do niej cukru. W końcu nie o to tutaj chodzi. Nie ukrywam, że brakowało mi tej specjalnej miotełki do Matchy. Sądzę, że z jej pomocą przygotowanie herbatki byłoby zdecydowanie szybsze i precyzyjniejsze. Organic Matcha jest wydana i zawartość hermetycznie zamkniętego opakowania wystarcza na przyrządzenie aż 20 filiżanek herbaty. Po każdorazowym wypiciu ekskluzywnego napoju mój organizm się nie buntował :) Czułam się tak jak po wypiciu kawy, czyli maksymalnie zachęcona do działania. Jeśli lubicie zieloną herbatkę i chcecie poznać jej dobroczynne właściwości, zachęcam do zakupu na początek tej małej torebeczki. Dodatkowo polecam zaopatrzenie się w przydatne akcesoria do parzenia. Z nimi przygotowywanie Matchy staje się prawdziwym rytuałem... 

Po więcej informacji odsyłam na stronę Organic Matcha tutaj i na Facebook tutaj.  

1 komentarz:

Copyright © 2016 To co kobieta lubi najbardziej... , Blogger